A Milli Voleybol Takımını ”Filenin Sultanları Kafirdir” Diyerek Hedef Alan İmam İnfial Yarattı

İstanbul Eminönü’nde bulunan bir camide hutbe okuyan imam, Avrupa Şampiyonu olarak hepimizi gururlandıran A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı hedef aldı. Hutbe okuyan imam, ‘Filenin Sultanları… Bir de sultan oldu. Hani sporcusunun zeki, çevik ve ahlaklısını seviyordunuz. Böyle mi oluyor ahlak?” sözleriyle olay yarattı.

Miletler Ligi’nin ardından bir de tarihinde bir ilke imza atarak Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı tüm Türkiye’yi gururlandırdı.

Zorlu rakibi Sırbistan’ı 3-2 yenerek Avrupa’nın en büyüğü olduğunu kanıtlayan Filenin Sultanları son olarak Japonya’da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri B Grubu’ndaki ilk mücadelesinde karşılaştığı Porto Riko’yu 3-0 mağlup etti.

Aldıkları galibiyetle bir kez daha sosyal medyanın gündemine oturan A Milliler’in inanılmaz başarıları belli bir kesimi çileden çıkardı.

Geçmiş dönemlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hukuk Müşavirlerinden biri olan Adnan Üstün, Filenin Sultanları hakkında eleştirel bir tutum sergilemişti. ‘Milli sporcuların açık kıyafetlerle oynadıkları maçlara’ değinen Üstün’ün ‘Kalkıp da bacağı baldırı açık, 18-20 yaşlarındaki kızları voleybol maçlarının milletin önünde seyrettirip, batının kültürüyle giydirip, milli takım diyeceksin, bilmem nerenin sultanı diyeceksin. Ayıptır, günahtır’ dediği ortaya çıkmıştı.

Şimdi de İstanbul Eminönü’nde bulunan Elhaç Timurtaş Cami’de görev alan bir imam göğsümüzü kabartan A Milli Kadın Voleybol Takımımızı hedef aldı.

Hutbe okurken sesi hoparlörlerden sokağa da verilen imamın sosyal medyada paylaşılan videosunda milli voleybolcularımıza söylediği skandal sözleri duyuldu.

”Abuk subuk işler ya” diyerek sözlerine başlayan imam “Hani sporcusunun zeki, çevik ve ahlaklısını seviyordunuz. Böyle mi oluyor ahlak?” dedi.

”Böyle bir saçmalık olabilir mi? Filenin Sultanları… Bir de sultan oldu. Böyle bir saçmalık yok ya. İşte böyle yavaş yavaş din törpüleniyor, iman gidiyor işte. Sen harama şak şak yapıyorsun. Ooo ne güzel ya…”

İmam ”Allah yasaklamış kardeşim. Spor mu yok? Spor yap, yapılır. Peygamberin yaptığı sporu yap. Ok at, yüz… Tabii mahrem yerlerini göstermeden” ifadelerini kullandı.

”Başörtülü futbolcuymuş… Futbolun batsın, başörtülü futbolcu mu olur ya? Kafaya bir tane bez dolamış. Alta taytını giymiş, her tarafı meydanda…”

İstanbul Duysun isimli Instagram hesabının paylaştığı görüntüler sosyal medyada tartışmalara yol açtı.

?

?

?

?

?

?

?

?

Sizin de konu hakkındaki düşüncelerinizi oldukça merak ediyoruz.

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x