Suudiler servet ödemeye hazır! Yeni Süper Kupa formatı geliyor

Körfez Ülkeleri İşbirliği Konseyi (GCC)-Türkiye Ekonomik Forumu’nda “Körfez Ülkeleri İşbirliği Konseyi (GCC) ve Türkiye’de Spor Sektörü ve Ekonomi” başlıklı panel gerçekleştirildi.

Panelde konuşan Büyükekşi, Suudi Arabistan’ın futbola çok büyük yatırım yaptığını kaydederek, “Yaptığı dünyaca ünlü transferlerle de önemli bir pozisyon alıyorlar. Almanya, Abu Dabi ve Suudi Arabistan ile görüştük. Suudi Arabistan bizim için önemliydi çünkü dünyanın gözü Suudi Arabistan’da. 2034 yılında dünya kupası için başvurularını yaptılar. Biz de bu çalışmalarında kardeş ülkemizin yanınızdayız. Aynı zamanda Suudi Arabistan ile 5 yıllık süper kupa maçlarını dörtlü bir turnuva olarak düzenleme formatı için de görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bu modeli, İtalyanlar ve İspanyollar da Kral Kupası maçlarıyla yapıyor.” ifadelerini kullandı.

1+4 YILDAN 135 MİLYON DOLAR

İspanya ve İtalya’dan sonra Suudi yetkililer, Türkiye Süper Kupa finalinin önümüzdeki yıllarda 4’lü turnuva şeklinde oynanmasını öneriyor. Eğer turnuva şeklinde oynanırsa Suudların teklifinin 1+4 yıl için 135 milyon dolar olduğu öne sürüldü. İtalya ve İspanya’ya ise ödenen miktar yaklaşık 300 milyon dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x