Samsung, Galaxy S24’ün kamerasını güncellemeyle iyileştirecek

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S24 serisi, hem donanım hem de yazılım açısından bir dizi iyileştirme sunuyor. Ancak kullanıcılar, kamera ile ilgili bazı küçük sorunlarla karşılaştılar ve bu sorunların çözülmesi için bir güncelleme bekliyorlar. Neyse ki Samsung, bu sorunları kabul etti ve yaklaşan yazılım güncellemeleriyle çözüleceğini belirtti.

Kamera kalitesiyle ilgili endişeler ilk olarak Samsung’un resmi forumunda bir kullanıcı tarafından dile getirildi. Bir moderatörün verdiği yanıtta, Samsung’un çeşitli kaynaklardan toplanan değerli kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak Galaxy S24’ün kamerasını optimize etmek için çalıştığı ifade edildi.

Samsung, önceki Galaxy S modellerine kıyasla renk doğruluğunu iyileştirmek ve “3D efekti”ni geliştirmek üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Kullanıcı geri bildirimleri, S24 kameralarında S23‘e göre genel bir iyileşme olduğunu gösterse de, hala bazı sorunlar bildiriliyor.

Samsung, Galaxy S24’ün kamerasını güncellemeyle iyileştirecek

Bu sorunlar arasında düşük ışık koşullarında gökyüzünde gürültü ve bantlanma, gündüz ışığında hafif bir aşırı pozlama ve düşük ışık koşullarında belirli ışık kaynakları etrafında sınırlı dinamik aralık gibi sorunlar bulunuyor. Bazı kullanıcılar ayrıca belirli dokularda detay kaybı yaşandığını da belirtmişler. Bu sorunların hepsi, yaklaşan kamera güncellemesinde ele alınması bekleniyor. Ancak Samsung, bu kamera düzeltme güncellemeleri için belirli bir zaman çerçevesi sunmadı, ancak bu güncellemelerin ilk birkaç yazılım sürümünde yer alması muhtemel.

İlgili Samsung haberlerinde, şirket yaklaşan yazılım güncellemesinin Galaxy S24 serisinde ekranın yeterince parlak olmadığı ve renklerin gerektiği gibi görünmediğinden şikayet eden bir başka sorunu da çözeceğini doğruladı. Yine de güncellemenin ne zaman yayınlanacağına dair belirli bir zaman çerçevesi verilmedi, ancak yakın bir zamanda bir yazılım güncellemesi kapsamında gerçekleşeceği bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x