Google Pixel Fold 2’nin ilk 3D görselleri sızdırıldı

Google’ın yakında piyasaya sürmesi beklenen Pixel Fold 2 modeline ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. YouTuber TT Technology tarafından hazırlanan ve daha önceki sızıntılara dayanan 3D renderlar, cihazın tasarımındaki önemli değişiklikleri gözler önüne seriyor. Özellikle, kamera modülü tasarımında bar tarzından dikdörtgen bir yapıya geçiş dikkat çekiyor. Modül içerisinde, bir LED ışığın hafifçe sağa doğru uzandığı hap şeklinde bir kesimde kamera sensörleri yer alıyor. Ayrıca cihazın köşeleri kare şeklinde tasarlanmış.

Pixel Fold 2‘nin kamera kurulumunun, ana, ultra geniş açılı ve telefoto lensleri içeren dörtlü bir sistemden oluşması bekleniyor. Dördüncü sensörün amacı ise henüz netlik kazanmadı; periskop telefoto lensi veya kızılötesi/spektral/Zaman Uçuşu (ToF) sensörü olabileceği üzerinde duruluyor.

Google Pixel Fold 2’nin ilk 3D görselleri sızdırıldı

Cihazın, Tensor G4 yongaseti ile güçlendirilmesi bekleniyor. Bu da Google’ın katlanabilir cihazı için Tensor G3 yongasetini atlayacağı anlamına geliyor. Bu durum, akıllı telefonun lansman takviminde değişikliklere yol açabilir. Google genellikle yeni Tensor yongasetlerini sonbahar donanım etkinliğinde tanıtır. Ancak Pixel Fold 2, bu yılın I/O etkinliğinde piyasaya sürülürse, daha yeni Tensor G4’ü içermeyebilir.

Eğer I/O geçer ve Pixel Fold 2 tanıtılmazsa, Tensor G3’ün atlanması söz konusu olabilir. Google’ın en pahalı cihazında en yeni yongasetini kullanması mantıklı olacaktır, ancak bu şu anda sadece bir söylentidir. Şu anda Pixel Fold 2 hakkında fazla detay bulunmamakla birlikte, cihaz hakkında söylentilerin yakında dolaşıma girmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x