Antalya’da uygulama üzerinden yolcu taşıyan adamı tehdit eden taksiciler hakkında iddianame

DHA

Son dönemin en çok tartışılan meslek grubu taksiciler…

Yolcu seçen, taksimetre açmayan, turistlere fahiş fiyat uygulayan birçok kamuoyuna yansıdı.

Daha çok İstanbul’da yaşanan bu olumsuz örneklerin yanında geçtiğimiz aylarda, Antalya’da çok tartışılan bir olay yaşandı.

2023’ün Aralık ayında şoförleri K.A., Ş.C. ve Ü.A.T., mobil uygulama üzerinden yolcu taşımacılığı yaptığı öne sürülen Habip Aslan’ın aracını durdurup, tehdit ettiği anları kayda alarak sosyal medyada paylaştı.

“Seni buraya gömerim”

Görüntülerde; K.A., Habip Aslan’ın aracının anahtarını alarak, “Bir arkadaş geldi, dokunmadık ona. Bak bu iki. Fabrikalar Mahallesi’nde taksiciyim. Ev geçindiriyorum, ekmek kazanıyorum. Seni mahallemde bir daha görürsem yaş, baş, dayı, dede, amca, baba fark etmez.

Senin plakanı şimdi aldım, göndereceğim de. Plakanı kafama da yazdım. Seni yolda da görürüm, denk düşeriz, o zaman senin arabanda bir tane müşteri görürsem, nereden aldığının bir önemi yok.

İçeri de girecek olsam, bu sana son uyarım. Bu iş çok büyüyecek, ekmeğimi kimse alamaz. Ekmeğime kimse mani olamaz, yukarıdakinden başka. Senin de mani olmaya çalıştığını görürsem seni bu arabanın içine gömerim.” diyerek tehdit etti.

Araç trafikten men edildi

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerle ilgili

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x